Servis100

Jak si vybrat webového hostitele – Průvodce webhostingem

Na správném výběru webhostingu záleží

Ať už vytváříte osobní nebo komerční web, měli byste si svého poskytovatele webhostingu vybírat moudře. Důvodem je, že budete určitě chtít, aby vaše webové stránky byly viděny co největším počtem lidí. K tomu je nezbytné věnovat trochu času projití určitých základních, ale velmi důležitých faktorů, které zajistí lepší viditelnost vašeho webu.

Body, které je třeba vzít v úvahu při výběru webhostingu

Dnes je v nabídce tolik poskytovatelů webhostingu a balíčků. Každý z nich má své vlastní jedinečné výhody a slabosti. Jak by se tedy dalo rozhodnout, který z nich si vybrat?

I po výběru konkrétního poskytovatele si stále musíte vybrat hostingový balíček, který vám bude vyhovovat. Každá webhostingová stránka nabízí mnoho různých typů balíčků, ze kterých si můžete vybrat. Nejpopulárnějším typem je balíček „Neomezený přenos“.

Následující body by vám měly usnadnit výběr webhostingu.

1. Doba provozu serveru a zákaznická podpora:

Nejzákladnější věc, kterou lze na webu najít na internetu, závisí na tom, zda je server, na kterém jsou soubory uloženy, online, tj. V daném okamžiku funkční. Toto se nazývá Server Uptime. Zjistíte, že většina poskytovatelů webhostingu bude prezentovat provozuschopnost serveru 99,99%. Někteří dokonce tvrdili 100%.

Pokud máte čas, hledejte komentáře uživatelů poskytovatele na internetových fórech nebo jinde online. Nebo se obraťte na větší zavedené hostingové společnosti, které si vybudovaly důvěryhodnou pověst. Většina dobrých hostingových společností má více serverových dat a zálohování napájení. Několik také slíbilo 100% a činí to tím, že garantují vrácení poplatků v případě, že by mohlo dojít k výpadku.

Další velmi důležitou vlastností dobrého webhostingu je podpora zákazníků. Měli by zákazníkům poskytovat nepřetržitou telefonickou a internetovou podporu. Měli by mít na svém webu dobrou sbírku návodů a často kladených otázek, pro případ, že byste potřebovali pomoc. Nenechte se mýlit, svou podporu hostování budete kontaktovat častěji, než si myslíte, zvláště pokud to s vaším webem myslíte vážně.

2. Ceny a zahrnuté funkce

Rozsah cen a funkcí obsažených v balíčcích webhostingu je poměrně široký. Budete chtít spravedlivou rovnováhu funkcí a kvality, která bude vyhovovat vašim potřebám. Stejně jako u jiných produktů, levné obvykle dostanou méně kvality. Na druhou stranu mohou být některé ceny přemrštěné bez jakékoli zvláštní hodnoty.

Ceny hostingových balíčků obvykle závisí na sadě zahrnutých funkcí. Patří sem omezení datových úložišť a šířky pásma, počet povolených domén a subdomén, počet hostovaných e-mailových a ftp účtů, sdílené nebo virtuální nebo dedikované plány serverů, programovací jazyky a databáze, nástroje webu, nákupní košík atd. A seznam pokračuje. Jeden může být snadno zaměňován s těmito mnoha možnostmi, pokud s nimi nejste obeznámeni. Nebojte se, základním se budeme věnovat v příštích odstavcích.

Ceny sdílených hostingových balíčků za reálnou hodnotu obvykle začínají kolem 6–8 USD za měsíc. Virtuální privátní / dedikovaný server kolem 30–50 USD a vyhrazené servery za 60–80 USD.

Cenový tip: Pokud jste nezískali název domény nebo chcete přidat další, pak některé balíčky obsahují doménu zdarma s hostováním. Mohou být dobrou motivací.

3. Omezení ukládání dat a šířky pásma

Pokud s vytvářením webových stránek začínáte, možná máte jen velmi malou představu o tom, kolik úložného prostoru a šířky pásma bude váš web potřebovat. Nejprve si s tím příliš nedělejte starosti. I ti nejpovolanější lidé vám to řeknou sami. Protože vaše potřeby porostou s rostoucím počtem návštěvníků vašeho webu, budete o tom vědět vše, jak budete postupovat.

Prostor pro ukládání dat: Pokud nemáte v úmyslu hostit spoustu videoklipů nebo filmů nebo obrovské množství obrázků ve velkém rozlišení, většina hostingových balíčků to zvládne. Normální webové stránky zřídka zabírají více než 40–50 MB (megabajty úložného prostoru). Základní balíček sdíleného hostingu pro špičkového registrátora, který stojí 4,99 USD, zahrnuje 10 GB (1 000 MB) úložného prostoru.

Limity šířky pásma: Limit šířky pásma je množství datových přenosů, které váš hosting povoluje za měsíc. Závisí to na tom, kolik návštěvníků váš web má, a na typu souborů, které obsluhujete, tj. Základní webové stránky, obrázky nebo videoklipy atd. I zde se u běžných webů nemusíte tolik starat. Většina poskytovatelů hostingu nabídne „Neomezenou šířku pásma“ i na svých hodnotných sdílených hostingových balíčcích.

Jedno slovo opatrnosti pro ty, kteří mají v úmyslu hostit videoklipy nebo filmové klipy nebo obrázky ve vysokém rozlišení. Nenechte se zmást balíčky sdíleného hostování s neomezenou šířkou pásma. Pokud projdete „Podmínky použití“ a „Zásady běžného používání“ pro většinu sdílených hostingových balíčků, budou mít nepochybně sekci, kde bude uvedeno, že nemáte povolení, nebo vám bude účtován zvláštní poplatek za „neobvykle vysoké využití šířky pásma dat“. Doporučujeme, abyste si pravděpodobně vybrali VPS nebo dedikovaný server nebo cloudový hosting nebo balíčky s velkou šířkou pásma.

4. Sdílený hosting vs Virtuální privátní server vs dedikovaný server vs cloudový hosting

Jak si vybrat mezi těmito typy hostingu? Jednoduše řečeno, měli byste si vybrat, jak zaneprázdněný nebo populární si myslíte, že vaše stránka bude v tomto pořadí sdílený – VPS – vyhrazený – cloud.

Sdílený Hosting: Většina webů na internetu je sdíleným hostováním. Je to dobré pro osobní a malé webové stránky. Jsou nejekonomičtější z hostování balíčků. Ve sdíleném hostování je na jednom fyzickém serveru hostováno několik hostingových účtů, obvykle 10–100. Sdílejí stejné úložiště serveru a širokopásmové připojení.

Sdílený hosting se doporučuje zejména pro začátečníky a malé až střední osobní a komerční weby, které nehostují stahování obrázků / filmů / videí. Může stát mezi 5 až 15 dolary za měsíc.

Virtuální privátní servery (VPS): Tento typ hostování obvykle používají střední weby se středními požadavky na úložiště a šířku pásma. Virtuální privátní servery jsou hostovány na jedinečných IP adresách (např. 192.170.1.8) a jsou prakticky jako dedikovaný fyzický samostatný server, ale s nižšími náklady než fyzický dedikovaný server. Funguje to tak, že více účtů říká, že 3–10 je hostováno na jednom fyzickém serveru, přičemž každý z účtů má své vlastní jedinečné ID hostitele nebo IP adresu, úložiště dat a šířku pásma oddělené od sebe softwarem.

Hostování VPS může stát mezi 30 až 150 USD měsíčně v závislosti na funkcích a smlouvy na 1 rok. Poznámka: Cena všech hostingových balíčků klesá s tím, jak se zvyšuje počet let platnosti smlouvy.

Dedikovaný server: Obvykle je používají střední až velké webové stránky, které potřebují úložiště a šířku pásma přizpůsobitelné jejich požadavkům. Hostují se na samostatných fyzických serverech. Jinými slovy, mají server pronajatý. Mají plnou kontrolu nad serverem s vlastní jedinečnou adresou, pevným diskem, pamětí RAM a šířkou pásma.

Cena pronájmu dedikovaného serveru závisí na fyzických komponentách serveru, kapacitě pevného disku, verzi procesoru, velikosti paměti RAM a širokopásmovém připojení. Ceny se mohou pohybovat od 65 do 200 USD a dále za měsíc.

Cloud Hosting: Cloud hosting je relativně nová věc ve světě webhostingu, je to hosting nové generace. Místo toho, aby byl jeden fyzický server, používá cloudový hosting několik serverů umístěných na různých místech navzájem propojených.

Hlavními výhodami cloudového hostingu je faktor škálovatelnosti a nákladová efektivita. Pro velké webové stránky to má velké výhody. Vzhledem k tomu, že web roste větší než jeho současné možnosti, stačí jen přidat další server, aby se připojil k síťové skupině serverů.

Cena cloudových hostingových balíčků může být kdekoli od 100 do 550 USD a dále v závislosti na požadavcích na úložiště a šířku pásma.

5. Doplňkové domény a subdomény

Domény jsou názvy domén, tj. Webové stránky, např. „https://www.vasweb.cz“, „https://www.vasdruhyweb.cz“, které chcete hostovat u svého poskytovatele hostingu. Pokud máte v úmyslu hostit více než jeden web, musíte zvolit balíček, který to umožňuje. Většina nejlevnějších balíčků webhostingu umožní pouze jeden web.

Subdomény: Jedná se o různé adresáře, které můžete vytvořit, např. „https://data.vasweb.cz“ nebo „https://demo.vasweb.cz“. Počet povolených subdomén se může u různých balíčků lišit. Nezaměňujte to se složkami, např. „Https://www.vasweb.cz/folder1“ nebo „https://www.vasweb.cz/folder2“. Složky nemají žádné omezení.

6. E-mailové a FTP účty

E-mailové účty: Jedná se o jedinečné e-mailové účty pro vaše webové stránky, např. „jmeno@vasweb.cz“. Můžete je nastavit a dát je komukoli, svým přátelům, návštěvníkům, zákazníkům. Žádný strach, protože většina hostingových balíčků vám jich dá spoustu.

Účty FTP: FTP znamená „File Transfer Protocol“. Účty FTP se používají k přístupu k hostitelským souborům z webového softwaru. Poskytují webovým mistrům obrovskou pomoc v tom, že vám umožňují aktualizovat, mazat nebo vytvářet nové soubory a složky ve vašem hostiteli přímo z webdesignového softwaru a ftp softwaru. Ani zde se nemusíte bát, protože většina balíčků vám poskytne více než 10 účtů. Můžete to přidělit svým návrhářům a spolupracovníkům, jak chcete.

7. Programovací jazyky a databáze

Frontpage Server Extension, PHP5, Custom PHP.ini, Perl w / FASTCGI, Python CGI, Java, Ruby CGI, Ruby on Rails w / FASTCGI, ColdFusion, MySQL (Unix), MsAccess, MySQL (Win) atd.

Jedná se o programovací software a databáze používané vaším hostitelským serverem. Používají se pro pokročilejší webové funkce, jako je automatická správa obsahu, správa uživatelů, spouštění skriptů a programů atd. Pokud jim nerozumíte, nemusíte. Protože většina balíčku zahrnuje populární jazyky a databáze, které byste mohli potřebovat, když je chcete použít.

8. Správa obsahu, blogy, fóra: Drupal, Joomla, Mambo, Nucleas, Moodle, WordPress, Geeklog, Lifetype, Serendipity, phpBB, SMF, Vanilla Forum atd.

Jedná se o hotové nástroje pro nastavení blogů, fór a správy obsahu pro lepší webové stránky. Většina balíčků má také dost možností.

9. Webové nástroje, Marketingové nástroje, Nákupní košík Webové nástroje: Tvůrce webových stránek, Nástroje pro webovou analýzu, Rozšíření FrontPage, Vlastní vyhledávání Google, Nástroje pro webmastery Google atd.

Jedná se o základní nástroje, které pomáhají při vytváření webů, měření popularity a statistik webů a vylepšení webů obsažených ve většině hostingových balíčků.

Marketingové nástroje: Kredit Google AdWords – 50 $, Yahoo! Kredit na vyhledávací marketing – 25 USD, kredit na Facebookové reklamy – 50 USD atd.

Jedná se o reklamní kredity za reklamu na vašem webu. Jsou to skvělé obchody, pokud je to zahrnuto.

Nákupní košík – Pro ty, kteří chtějí prodávat produkty online, je tento nástroj velmi důležitý. Většina balíčků je obsahuje.

10. Webhostingové tipy pro dobré SEO

Jednou z věcí, která zlepšuje optimalizaci pro vyhledávače (SEO) a kterou je třeba vzít v úvahu při výběru hostitele webu, je umístění serveru. Zkušenosti ukazují, že vyhledávače při vyhledávání upřednostňují lokálně hostované webové stránky. Je známo, že velké vyhledávače jako Google dávají přednost místně hostovaným webům. To znamená, že k umístění na vyšší pozici například ve Velké Británii pomáhá mít webhostingový server, který se nachází ve Velké Británii. Další věcí, o níž je také známo, že pomáhá SEO při hodnocení místního vyhledávání, jsou regionální TLD nebo názvy domén. Takže pro Velkou Británii jsou upřednostňovány domény.co.uk nebo.org.uk.

Dalším bodem, který je třeba poznamenat, je, že sdílený hosting může poškodit hodnocení SEO vašeho webu. Odborníci se domnívají, že pokud máte web, který sdílí stejný server a IP adresu jako web penalizovaný společností Google, trpí tím také váš web. Zjevným způsobem, jak se tomu vyhnout, je hostovat vaše stránky nebo stránky na samostatné adrese IP, což bude znamenat dedikovaný server nebo VPS.

Zdroj článku: http://EzineArticles.com/6264485