Servis100

Co potřebujete vědět o cloudovém hostování

Bez ohledu na to, zda máte start-up nebo střední obchodní jednotku nebo velký podnikový systém, musíte si uvědomit potřebu zvolit cloudovou hostingovou službu. S pokrokem v technologii se cloudové nabídky staly ještě atraktivnějšími, a co je nejdůležitější, usnadňuje vám podnikání. Pokud však nemáte příliš jasnou představu o tom, co je cloudový serverový hosting, musíte znát funkce této služby. V zásadě se jedná o hostingové služby poskytované prostřednictvím více serverů, které jsou vzájemně propojeny a tvoří cloud. Se spolehlivým poskytovatelem cloudového hostingu si můžete užít lepší přístupnost, efektivitu nákladů a bezproblémovou škálovatelnost.

Jednou z největších výhod cloudového hostingu je, že můžete službu využívat podle svých požadavků a platit pouze za to, co používáte. Cloud hosting je považován za rozšíření seskupeného hostingu. Toto je systém, ve kterém jsou webové stránky hostovány na více serverech. Pokud jde o cloud hosting, síť serverů je poměrně rozsáhlá. Nejčastěji je síť stahována z různých datových center, která jsou umístěna na různých místech.

Rozdíl mezi IaaS a PaaS

Pokud vás znepokojují praktické příklady cloudového hostování, můžete si je všimnout v části Infrastruktura jako služba (IaaS) i Platforma jako služba (PaaS).

V rámci IaaS máte před vytvořením webové aplikace k dispozici virtualizovaný hardwarový prostředek, který můžete použít k instalaci softwarového prostředí podle vašeho výběru. Naopak, když se rozhodnete pro PaaS, získáte stejné softwarové prostředí jako zásobník řešení. Může to být podpora databáze, software webového serveru, operační systém nebo podpora programování. S pomocí tohoto softwarového prostředí můžete přímo nainstalovat a vyvinout webovou aplikaci. Pokud má vaše firma několik složitých IT infrastruktur a máte skupinu zkušených IT profesionálů, můžete zvážit volbu modelu IaaS, který lze přizpůsobit na základě vašich vlastních požadavků. Pokud nepotřebujete řešit extrémně komplikovaný obchodní proces, můžete se také rozhodnout pro PaaS a užít si snadnou obsluhu.

Jako podnikový zákazník můžete zvážit volbu pro Virtual Data Center nebo VDC, což je rozvinutá verze cloudového hostování. To využívá virtualizovanou síť serverů v cloudu. To lze použít k hostování veškerých IT operací firmy, včetně webových stránek.

Model veřejného cloudu je dalším příkladem cloudového hostování, který je pro vlastníky podniků docela relevantní. To se týká procesu hostování webových stránek na virtuálních serverech, které čerpají zdroje ze společného zdroje. Tento zdroj se také používá pro jiné virtuální servery, které jsou veřejně dostupné. Ve veřejných cloudech existují určitá bezpečnostní opatření. Tím je zajištěno, že data jsou absolutně zabezpečená a chráněná. Rovněž zajišťuje, že data budou dostatečná pro většinu instalací webových stránek.

Pokud tedy chcete zajistit bezpečné a spolehlivé obchodní prostředí, měli byste se rozhodnout pro spolehlivou cloudovou hostingovou službu.

Sandy John má více než šestileté zkušenosti s psaním o cloudových hostingech, datových centrech a tématech souvisejících s webhostingem. Nyní píše pro Ricoh Data Center Services.

Zdroj článku: http://EzineArticles.com/9080180