Servis100

Webhosting – průvodce pro začátečníky

Hledáte tedy informace o webhostingu a o tom, co nabízí, nebo o webhostingu možná nevíte mnoho? Není na škodu znát tyto informace. Každý musí v určitém okamžiku začít od začátku. V této poznámce se můžeme začít učit o webhostingu.

Za prvé, co je to webhosting a jak to funguje?

Webhosting je obchodní praktika poskytování prostoru a šířky pásma na výkonném počítačovém serveru, který je připojen k internetu velmi vysokou rychlostí. Hostingové společnosti udržují velké sítě vysoce výkonných počítačů webového serveru na fyzickém místě známém jako datové centrum. Tyto počítačové servery jsou připojeny k velmi rychlému a obecně nadbytečnému připojení k internetu. Datová centra mají primární a záložní napájení, rychlé připojení k internetu a bezpečnostní monitorovací personál.

Společnosti poskytující webhosting poskytují zákazníkovi část místa na disku a dostupnou šířku pásma za měsíční poplatek. Jakmile se zákazník zaregistruje, může nahrát soubory do svého osobního prostoru na webovém serveru a informace si pak může prohlédnout každý, kdo má zájem o internet. Měsíční poplatek, který webhostingová společnost účtuje, je mnohem nižší, než kolik by stálo spuštění serveru z vašeho domova nebo datového centra. To je důvod, proč tyto společnosti existují. Postarají se o veškerý hardware, software a další technické potřeby.

Druhy webhostingu

Existuje mnoho různých typů webhostingových nabídek, ale hlavní tři jsou sdílené, prodejce a vyhrazené. Každý typ hostingu slouží k jinému účelu.

Sdílený webový hosting

Sdílený webhosting je nejoblíbenější formou hostingu. Sdílený hosting je část místa na disku a šířka pásma, kterou vám poskytuje společnost poskytující webhosting na vysoce výkonném serveru. Na tomto serveru je hostováno mnoho dalších webových stránek a hostitelská společnost pravděpodobně bude mít několik z těchto serverů ve velkém datovém centru. Zdroje serveru sdílí tolik dalších webů, kolik je přiděleno tomuto počítači.

Sdílený webhosting je nejlepší forma webhostingu, pokud hledáte skvělou cenu a nemáte na svém webu více než pár tisíc návštěvníků denně.

Webový hosting prodejce

Reseller web hosting je populární a levné řešení pro zahájení vlastního podnikání s webhostingem. Existují dva typy hostingu prodejců, privátní značka a prodejce služeb.

Soukromá značka je nejlepším typem plánu prodejce, protože vám umožňuje zachovat si plnou kontrolu nad webovými stránkami vašich zákazníků. Plán se soukromou značkou umožňuje prodejci zachovat si úplnou měsíční platbu zákazníkovi webhostingu, ale prodejce musí za prostor prodejce zaplatit měsíční poplatek větší hostingové společnosti. Čím více hostingových účtů může prodejce soukromých značek prodat, tím vyšší je pro ně zisk. Soukromý hosting vám umožní hostit mnohem více webů, než kdybyste pro každý používali sdílený hosting. To je skvělé řešení pro někoho, kdo má mnoho webů, které musí hostovat na jednom místě, aby ušetřil peníze.

Plány prodejců služeb prodávají běžné plány webhostingu větší webhostingové společnosti, ale za poskytnutí zákazníkovi získáte zvýhodněnou cenu a získáte měsíční poplatek, pokud zákazníkem zůstanou. Tento plán neumožňuje kontrolu nad webovými stránkami zákazníků a ponecháváte si pouze část potenciálně měsíčních výnosů.

Dedikovaný webový hosting

Dedikovaný webhosting je nejvýkonnější a nákladově nejefektivnější řešení hostování rušných webových stránek, aniž byste se uchýlili k nákupu vlastního vybavení a platili stovky dolarů měsíčně za rychlé připojení k internetu. Dedikovaný hosting se skládá z jednoho serveru a na tomto počítači není hostován nikdo jiný. To umožňuje největší možnosti konfigurace. Kdokoli, kdo má zaneprázdněný web, najde specializovaný hosting, je nezbytnou volbou.

Úvahy o hostování webu

Zajímají vás všechny další informace uvedené v plánech webhostingu? V této části vysvětlím nejdůležitější aspekty při výběru dobrého hostitele webu.

Cena

Cena webhostingových služeb je jednou z nejdůležitějších. Existuje mnoho hostingových společností s levnými hostingovými balíčky, ale v jiných oblastech mohou chybět. Nenechte se zmást cenou hostingového balíčku. Existuje několik hostingových společností, které mají skvělé ceny a další funkce jsou stejně dobré. Cena může být jedním z nejdůležitějších rozhodnutí plánu webhostingu, ale při výběru kvalitního hostitele webu je třeba vzít v úvahu mnohem více.

Místo na disku / úložný prostor

Místo na disku je množství fyzického úložného prostoru, který vám webový hostitel poskytuje k ukládání webových souborů. Hostitelské společnosti dnes mají plány, kdy se místo na disku měří většinou z hlediska gigabajtů, ale některé stále nabízejí plány v megabajtech pro úložný prostor. V závislosti na vašich potřebách místa v úložišti souborů budete možná potřebovat více či méně. Obecně čím více místa na disku nabízíme, tím lépe.

Šířka pásma / přenos dat

Velikost dostupné šířky pásma může mít velký rozdíl při výběru kvalitního plánu hostování. Obecně platí, že čím větší šířka pásma vám hostingová společnost poskytuje, tím lépe. To znamená, že můžete podporovat větší provoz na vašem webu, jak vaše podnikání roste. Dávejte si pozor na webhostingové společnosti, které nabízejí neomezenou nebo neměřenou šířku pásma. I když mnohé z nich jsou legitimní nabídky, existují i ​​takoví, kteří překračují šířku pásma v naději, že průměrný uživatel toho příliš nevyužije.

Zákaznická podpora

V každém podnikání je velmi důležité poskytovat výjimečný zákaznický servis. Webhosting není výjimkou. Mnoho z hostingových společností je k dispozici celý den a noc pro případ, že byste měli problém s webovým serverem, ale existují i ​​takoví, kteří jsou k dispozici právě v konkrétní denní dobu. Pokud váš web selže uprostřed noci, když není k dispozici, znamená to pro firmu ztrátu příjmů. Měli byste se ujistit, že vybraný webový hostitel je vždy k dispozici pro podporu.

Záruka vrácení peněz

Většina společností poskytujících webhosting poskytne třicetidenní záruku vrácení peněz. Některé poskytnou jeden dokonce dlouhý, ale dávejte si pozor na ty, kteří nenabízejí žádnou záruku vrácení peněz. Nekupoval bych webhostingové služby od společnosti, která nenabízí alespoň 30denní záruku vrácení peněz, pokud se neprokázaly jako lídr v oboru a mají vynikající pověst.

Operační systém

Operační systém je software, který řídí interakci mezi uživatelem počítače a fyzickým hardwarem stroje. Drtivá většina všech webových stránek na internetu běží na operačním systému Linux. Linux je obecně mnohem stabilnější než Windows. Stabilita je při provozu webové stránky zásadní. Z tohoto důvodu dávám přednost hostování mých webových stránek v operačním systému Linux. Některé weby mají specifické požadavky, které může uspokojit pouze operační systém Windows, ale vždy existují alternativy k těmto požadavkům.

Záloha

Dobrá webhostingová společnost bude mít pravidelný plán zálohování dat na všech webových serverech. Čím častěji jsou data zálohována, tím lépe. Přinejmenším by společnost poskytující webhosting měla denně zálohovat soubory webových stránek.

Kontrolní panel

Ovládací panel je kontaktním místem, které bude mít správce webu mezi hostitelským serverem a vlastním počítačem připojeným přes internet. Je nezbytné mít dobře organizované a snadno použitelné rozhraní ovládacího panelu. Můj oblíbený ovládací panel je cPanel, který je dnes jedním z předních ovládacích panelů webhostingu. Plesk je další dobrý a mnoho společností si vytvoří vlastní ovládací panel, který můžete použít. Většina společností poskytujících webhosting poskytne odkaz na ukázku ovládacího panelu, který používají se svými plány hostování. Použitý ovládací panel je věcí preference, ale měl by být uživatelsky přívětivý.

E-mail

E-mail je nezbytnou součástí komunikace na internetu. Většina společností poskytujících webhosting vám poskytne více e-mailových adres a více prostoru pro uložení e-mailových zpráv, než budete kdy potřebovat. Na co si musíte dát pozor, jsou společnosti, které se rozhodly být na své e-mailové účty trochu přísné a nabízejí jen malý počet nebo malé množství místa pro zprávy.

Dostupnost

Uptime je termín používaný k popisu, jak často je průměrný web hostovaný společností dostupný online. Od žádné společnosti by se nemělo očekávat, že poskytne přesný 100% provozuschopnost. To je nemožné kvůli věcem, jako je hardware, software a výpadky napájení. Drtivá většina společností je s dobou provozuschopnosti velmi dobrá a zaručují to. Stále je dobré si uvědomit dobu provozuschopnosti zveřejněnou společností. Pokud to není alespoň 99,5%, pravděpodobně to nestojí za hostování s touto společností.

Statistika

Jako webmaster je příjemné vědět, kolik návštěvníků jste měli, odkud přišli, jak dlouho na vašem webu zůstanou a jakou šířku pásma využili. Tyto informace shromažďuje webový server a ukládají se do souboru protokolu. Statistický softwarový balíček může tato data číst a poskytovat smysluplné informace správci webu. Informace shromážděné z těchto protokolů mohou být velmi cenné při zlepšování služeb pro diváky webových stránek.

FTP

FTP je zkratka pro protokol přenosu souborů. Jedná se o způsob rychlého nahrávání nebo stahování mnoha souborů na a z webového serveru. Většina společností poskytujících webhosting umožní svým zákazníkům přístup k jejich webhostingovým účtům prostřednictvím FTP. FTP je velmi užitečný a je skvělou funkcí, kterou můžete mít při platbě za webhostingový účet.

Skriptování

Od začátku World Wide Web bylo vytvořeno mnoho skriptovacích jazyků, které se vyvinuly do dynamického a interaktivního prostředí, které nás dnes baví. Skriptovací jazyk je způsob přidání funkce na web, ať už jde o výpočet čísel nebo načtení informací z externí databáze. Skriptovací jazyky umožnily elektronický obchod. Některé z těchto jazyků zahrnují PHP, ASP, JSP, Coldfusion, VBscript, Javascript a Perl. V tomto článku se nebudu podrobně zabývat žádným kvůli článku plexity. Pokud víte, jak tyto jazyky používat, měli byste vědět, co pro ně hledat na webovém serveru.

Databáze

Databáze je místo pro ukládání dat, která lze použít mnoha různými způsoby. Databáze se na internetu používají pro aplikace, jako jsou nákupní vozíky, vývěsky a katalogy produktů. Čím více databází vám poskytovatel webhostingu umožňuje vytvářet, tím více aplikací můžete nasadit na svůj webový server. Databáze používá pokročilejší webový mistr, ale v případě zájmu jsou informace volně dostupné online.

Závěry

Webhosting může být s mnoha tisíci hostingových společností velmi obtížným rozhodnutím. Je zásadní najít plán, který vyhovuje vašim potřebám, a mít dobrou hostingovou společnost. Doufám, že tento článek byl užitečný při rozhodování o tom, se kterou společností hostit. Happy Hosting!

Zdroj článku: http://EzineArticles.com/143004