Servis100

Výhody certifikátů SSL pro webové stránky pro malé firmy?

S rostoucí penetrací internetu a explozí sociálních médií již nejsou malé podniky v nevýhodě. Jsou schopni prodávat své produkty a služby zákazníkům z celého světa, cílit na publikum v jakémkoli segmentu a regionu a soustředit se na růst. I když se pozemní infrastruktura musí pro dosažení úspěchu shodovat, internet zajistil, že malé podniky mají novou cestu spolehlivého a dostupného marketingu. Jsou schopni vysvětlit své nabídky a mají jistotu vzestupné trajektorie, pokud jsou jejich strategie správné.

Základním kamenem celé operace je však web a všechny faktory se točí kolem stejných věcí. Když návštěvníci přijdou na web malého podniku, měli by být schopni intuitivně cítit a snadno získat to, co hledají. Návštěvníci dále hledí více z pohledu zabezpečení dat, kdykoli se s někým setkají na internetu. Zabezpečení webových stránek je tedy velmi důležitým faktorem a návštěvníci o nich musí mít jistotu, aby si udrželi důvěru a vytvořili pouto.

Zde přichází role certifikátů SSL. Termín SSL je rozšířen na zabezpečenou vrstvu soketu a tento certifikát je malý datový soubor, který digitálně váže kryptografický klíč k podrobnostem organizace. Organizace potřebují certifikát SSL, aby mohly zahájit zabezpečenou relaci s prohlížeči. Po instalaci se aplikační protokol změní z HTTP na HTTPS a v závislosti na prohlížeči se zobrazí visací zámek nebo zelená lišta.

Klíčové výhody pro malé firmy jsou

1) SSL je důležité pro zvýšení důvěryhodnosti podnikání

Proaktivní instalací certifikátu SSL označují podniky, že jim záleží na zabezpečení dat. Instalace certifikátu SSL není běžná operace. Před vydáním certifikátu provede řídící orgán několik kontrol k ověření firmy.

2) Integrita dat

S certifikací SSL existuje šifrování dat, zabrání se poškození souborů při přenosu a ochrana před škodlivými útoky. Je tak zajištěno, že informace se dostanou pouze k zamýšleným příjemcům a že nebudou zachyceny žádnou třetí stranou.

3) Google podporuje SSL

SSL certifikace je jedním z parametrů uvažovaných pro Google SEO. Přibližně 40% organických zápisů na první stránce Google je HTTPS. HTTPS je také signálem v algoritmu Google od roku 2014.

Všechno výše uvedené bude znamenat zvýšenou důvěru zákazníků a konverze, což je jediným cílem firmy, která má webovou stránku. Je tedy zřejmé, že certifikáty SSL jsou životně důležité pro všechny webové stránky pro malé firmy.

Zdroj článku: http://EzineArticles.com/10065800