Servis100

Druhy webhostingových služeb

Před výběrem hostitele webu je nejdůležitější pochopit různé typy možností hostování, které máte. Každý web má jiné potřeby a jeho hostování pomůže dosáhnout uspokojivého konečného výsledku. Služby hostování, které máte k dispozici, pravděpodobně spadají do jedné z následujících kategorií:

Webhosting zdarma

Bezplatný webhosting je rozhodně nejlevnější dostupná možnost, ale jak všichni víme, neexistuje nic jako oběd zdarma, a to platí i pro takzvané „bezplatné“ hostingové služby. Bezplatní weboví hostitelé často podporují reklamu a mají velmi omezené funkce, úložný prostor a šířku pásma. Obecně to není dobrá volba pro žádný web, který podporuje podnikání nebo potřebuje nabídnout uživatelům stabilní a efektivní prostředí. Bezplatné hostingové služby jsou nejlepší pro malé webové stránky, které nejsou určeny k tomu, aby dokázaly mnohem víc, než sdílet trochu informací s malou skupinou přátel.

Sdílený webový hosting

Se sdíleným webhostingem bude jeden počítač označovaný jako box nebo server obvykle obsahovat velké množství webových stránek. Počet bude záviset na společnosti, nákladech a hardwaru, který stroj tvoří. Sdílený hosting je často spolehlivou možností hostování pro většinu webových stránek, včetně malých i soukromých. Celková kvalita, rychlost a náklady budou od hostitele k hostiteli výrazně kolísat, takže je důležité si před výběrem sdíleného hostitelského centra udělat domácí úkol. Často budou ukončeny weby, které zneužívají nebo využívají více zdrojů, včetně času CPU nebo šířky pásma. Pokud váš web vyžaduje velké přidělení zdrojů, budete pravděpodobně muset hledat jinou možnost hostování.

Webový hosting prodejce

Toto je méně častá forma hostingu, ale umožňuje klientům, aby se sami stali hostiteli webu. Běžným příkladem jsou firmy zabývající se webovým designem, které hostují webové stránky svých klientů. Ve skutečnosti je jediným rozdílem mezi webhostingem prodejce a sdíleným hostováním obecně velikost hostitelské společnosti. Větší hostingové společnosti, jako jsou Bluehost a HostMonster, jsou jen mnohem větší verze webhostingu prodejců.

Virtuální dedikovaný server

Virtuální dedikované servery jsou velmi podobné sdílenému hostingu, kromě toho, jak je nakládáno s přidělením zdrojů. Zatímco se sdíleným hostováním sdílejí všichni klienti stejné prostředky CPU a šířky pásma s virtuálními dedikovanými servery, každému klientovi je zaručeno stanovené množství výkonu CPU a šířky pásma. Virtuální dedikované servery také nabízejí svým klientům takzvaný „root“ přístup k jejich virtuálnímu počítači. To jim nabízí více možností ovládání toho, jak stroj běží, včetně možnosti manipulovat s operačním systémem.

Dedikovaná hostingová služba

Se specializovanými hostingovými službami má uživatel plnou kontrolu nad serverem a je jediným klientem, který server používá. Obvykle existují dva typy vyhrazených možností hostování, které jsou spravovány a nespravovány. Se spravovaným hostováním bude mít klient připraveny různé osobní podpory nebo plány, které mu pomohou se správou serveru a zajištěním toho, aby věci, jako jsou jeho zásady zabezpečení, byly aktuální. Nespravovaný ponechá veškerou odpovědnost v rukou klienta, což může být v některých případech levnější. V obou případech vám vyhrazený server nabízí mnohem větší kontrolu nad tím, jaké možnosti jsou na vašem serveru k dispozici, od poštovních programů po služby FTP atd. Přirozeně dedikované servery jsou mnohem dražší, a proto se mnoho webmasterů rozhoduje pro levnější možnosti sdíleného nebo virtuálního privátního serveru. U obou typů dedikovaného hostingu jsou servery ve vlastnictví hostingové společnosti.

Kolokační webhostingová služba

Kolokace je podobná dedikování hostingových služeb, ale v tomto případě uživatel plně vlastní server a hostingové centrum klientovi jednoduše poskytne fyzický prostor, napájení a připojení k internetu. V mnoha případech je pro klienta malá nebo žádná další podpora kromě zajištění, že je na serveru k dispozici elektřina a sjednaná šířka pásma. Při použití této možnosti bude mít vlastník serveru ve většině případů správce, který musí navštívit zařízení nebo mít jinou formu vzdáleného přístupu k zařízení.

Klastrovaný hosting

V některých případech nestačí mít jeden server, který by zpracovával potřeby webových stránek. V těchto případech se klastrovaný hosting stává životaschopným řešením. Díky seskupenému hostování hostuje více serverů stejné informace, což umožňuje mnohem větší základně uživatelů přístup k informacím najednou.

Grid Hosting

Grid hosting je forma distribuovaného hostingu, kde serverový cluster funguje jako mřížka a skládá se z více uzlů.

Domácí server

V některých případech se webmasteři rozhodnou spravovat své vlastní webové servery doma nebo v místě svého podnikání. To lze provést jak na spotřebitelském širokopásmovém připojení, tak v některých případech na něčem schopnějším. Domácí servery jsou velmi podobné kolokaci, kromě ztráty drahých zařízení, která mají obecně záložní zdroje energie, průmyslové chladicí systémy a různé další výhody. Někteří poskytovatelé internetových služeb neumožňují svým uživatelům hostovat jejich vlastní webové stránky, takže je nejlepší to prozkoumat, než se pokusíte nastavit svůj vlastní webový server.

Kterou možnost hostování si mám vybrat?

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně byste si měli vybrat sdílený hosting nebo virtuální nebo plně specializovaný hosting. Pro většinu malých a středních webů jsou to naprosto adekvátní a životaschopné možnosti. Pokud jsou vaše potřeby webhostingu větší než toto, pravděpodobně budete mít IT specialistu, který je součástí vašeho týmu a který bude lépe vybaven k posouzení vašich potřeb webhostingu.

Doufejme, že už máte lepší představu o tom, jaký typ hostingu potřebujete. Nyní je čas na skutečnou zábavu, výběr nejlepšího webhostingu!

Zdroj článku: http://EzineArticles.com/1704048