Servis100

Co je sdílený hosting?

Sdílený hosting je ideálním a ekonomickým řešením pro společnosti, které chtějí provozovat více webových stránek. Výhody a nevýhody sdílení serveru závisí na řadě faktorů, včetně hostitelské společnosti, počtu zúčastněných webů a objemu provozu, který tyto weby přijímají.

Správce systémů spravuje server a webové stránky, aby zajistil jejich bezpečný provoz. Vlastník každého webu nebude mít individuální přístup ke všem kořenovým souborům. Vzhledem k tomu, že malé firmy a správci osobních stránek nevyužívají všechny funkce a zdroje, které mají k dispozici, je sdílený hosting skvělou volbou.

Jak se měří prostor?

Ve sdíleném hostingu je prostor nabízen ve formě gigabajtů. Čím více bajtů má společnost, tím více souborů může hostovat. Webové stránky s velkým provozem budou vyžadovat větší šířku pásma, což znamená, že obdrží většinu sdíleného prostoru. Jednoduchý blog bude vyžadovat menší šířku pásma než web pro streamování hudby nebo videa, proto první bude mít méně prostoru ke sdílení.

Jaké jsou výhody sdíleného hostingu?

Efektivita nákladů a jednoduchost jsou dvě hlavní výhody. Sdílení prostoru na serveru může být docela levné. Vzhledem k tomu, že poskytovatelé nemusí utrácet spoustu peněz za zdroje, mohou nabídnout hosting za zvýhodněnou cenu. Bezplatné doplňky, jako jsou šablony a nástroje pro tvorbu webových stránek, také webmasterovi ušetří peníze.

Hostitel spravuje prostředky a udržuje server, což majitelům stránek mnohem usnadňuje práci. Pro technicky nenáročné je to nejlepší řešení, protože není nutná žádná znalost programování, navrhování nebo hostování.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru sdíleného webhostingu?

Ideální sdílená hostingová společnost je ta, která poskytuje svým členům dobrý plán vhodný pro všechny úrovně zkušeností. Každý, od začínajících webmasterů až po zkušené profesionály, by měl být schopen používat nástroje a bez problémů přistupovat k ovládacímu panelu. Dobrý sdílený hosting poskytne všem uživatelům bezplatnou podporu pro stavitele webů a programovací jazyk.

Je také důležité vybrat společnost, která nabízí vynikající služby zákazníkům. Kvalitní služba je známkou toho, že společnost má skutečný zájem na úspěchu svých uživatelů. Server musí být udržován bezpečně a odpovídajícím způsobem pro optimální výkon. Webmasteři by měli mít možnost získat technickou podporu, kdykoli ji potřebují.

Je třeba vzít v úvahu i další webové stránky zapojené ve sdíleném hostiteli. Pokud ostatní weby získávají větší provoz a vyžadují velkou šířku pásma, těch pár webů, které takové nejsou, budou mít určité prostoje. Všem uživatelům by měla být k dispozici spousta zdrojů, nejen pár vybraných. Každý web by měl dostávat slušné množství šířky pásma.

Zdroj článku: http://EzineArticles.com/4267397